Skip links

Podziwiaj uroki Polskiego Spisza!

Apartamenty Montenero Resort & SPA to zespół budynków apartamentowych, w skład którego wchodzą: Bryza, Halny, Orkan.

Aparthotel Montenero

Stacje narciarskie

Termy

Miejsca widokowe

Szlaki turystyczne

Zabytki

POŁOŻENIE I OKOLICA

Spisz Polski leży w południowej części Małopolski na obszarze pomiędzy rzeką Białką a Dunajcem, wraz z jeziorem Czorsztyńskim. Od wschodu otaczają go Pieniny, od północy Gorce, od zachodu Skalne Podhale z Kotliną Nowotarską, a od południa graniczy ze Słowacją.
Administracyjnie obszar Polskiego Spisza znajduje się w województwie małopolskim, w większości w powiecie nowotarskim i w części w powiecie tatrzańskim. Na jego terenie leżą takie miejscowości jak : Jurgów, Rzepiska, Łapszanka, Czarna Góra, Trybsz, Nowa Biała, Krempachy, Dursztyn, Frydman, Falsztyn, Niedzica, Kacwin, Łapsze Niżne, Łapsze Wyżne.

HISTORIA SPISZA

Region Spisza na przestrzeni wieków był swoistym miejscem współpracy i ścierania się różnych kultur: polskiej, węgierskiej, niemieckiej i słowackiej. Dlatego, z wymieszania się tych kultur, wytworzyła się tutaj bardzo ciekawa, barwna i odrębna kultura. Do najważniejszych atrakcji Spisza należy zaliczyć:
1. walory przyrodnicze takie jak: przełom Białki, rezerwat zielone i dusztyńskie skałki, zachwycające miejsca widokowe (Litwinka, Grandeus, Kuśnierzów Wierch, Przełęcz nad łapszanką itd.)
2. walory antropogeniczne: liczne zabytki architektury sakralnej oraz architektury świeckiej sięgające przełomu XIII/XIV wieku (kościół św. Sebastiana w Jurgowie z XVII w., św. Elżbiety Węgierskiej w Trybszu z XVI w., św. Kwiryna w Łapszach Niżnych z XIV w., św. Stanisława we Frydmanie z XIII w., św. Barłomieja w Niedzicy z XIII w., zamek w Niedzicy z XIV w., sypańce z Kacwina, zagroda Korkoszów w Czarnej Górze, piwnice i Kasztel we Frydmanie, szałasy całoroczne w Jurgowie).

IDEALNE WIDOKI

Tak jak w przyrodzie nie ma powtórzeń, są tylko wyjątkowe i niepowtarzalne zjawiska, tak region Spisza Polskiego, pomimo małego obszaru, jednak z racji swojego malowniczego położenia u  podnóża Tatr, jest wyjątkowym i niepowtarzalnym miejscem, które można nazwać widokową perłą pośród regionów Polski. Aby doznać wyjątkowych wrażeń, wystarczy udać się na jedno z kilkunastu widokowych miejsc, chociażby na Litwinkę, położoną w Czarnej Górze, skąd rozpościera się idylliczny widok na Babią Górę na zachodzie, Gorce na północy, Pieniny na wschodzie oraz wyjątkowe i majestatyczne Tatry na południu.

INFRASTRUKTURA NARCIARSKA

W takim właśnie bajecznym rejonie, z bardzo dobrą infrastrukturą narciarską i termalną, powstają apartamenty Montenero. Ogromna większość apartamentów z widokiem na Tatry. Każdy kto przyjedzie na Polski Spisz, a szczególnie do Aparthotelu Montenero znajdzie tutaj niepowtarzalny wszechstronny wypoczynek. Sprzyja temu doskonałe położenie na wys. 795 m npm, z wyjątkową panoramą na Tatry Słowackie i Polskie, w pobliżu wyciągów narciarskich (100m od kolei krzesełkowej Koziniec), widokowych tras rowerowych oraz basenów termalnych w Białce Tatrzańskiej i Bukowinie Tatrzańskiej.

Masz jakieś pytanie?

Jesteś zainteresowany konkretnym apartamentem? A może pragniesz dopytać o jakieś szczegóły? Wyślij nam dane, a wkrótce się z Tobą skontaktujemy!

Wysyłając wiadomość e-mail na adres: sprzedaz@montenero.pl Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu przekazywania informacji handlowych przez Spółkę, w formie elektronicznej lub telefonicznej, na podstawie zgody, o której mowa w art. 6 ust. 1 pkt a) RODO. Pani/Pana dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom Spółki. Podane przez Panią/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody. Sprawdź politykę prywatności